Proč je dobré nechat kastrovat psa? Kastrace psa může bránit některým nežádoucím projevům chování. Především u vesnických psů, kteří mohou utéci ze zahrady, je to toulání za háravými fenami, které mohou následně nakrýt. Může eliminovat teritoriální chování a někdy bývá nezbytná z důvodů zdravotních rizik. Kastrace feny pak zabrání nežádoucímu nakrytí a také může předcházet některým zdravotním komplikacím. Na koho se obrátit? Pomohou veterináři z veterinární kliniky Vethope.

Co nabízí veterinární klinika Vethope?

 

Jedná se o špičkově vybavené zařízení, které se zabývá prevencí a léčbou malých domácích zvířat. Především se jedná o psi a kočky a další drobné savce. Kromě výše zmíněné kastrace psů není problémem třeba ani kastrace králíka.

 

 Klinika poskytuje vysoký standard kvalitní péče a  disponuje celou řadou špičkových přístrojů – zobrazovací přístroje (vysokovýkonný rentgen s anatomickým programem a zařízení na digitalizaci snímků s vynikající kvalitou zobrazení, moderní stacionární sonograf s vysokým rozlišením a s barevným doplerem), vybavení laboratoře pro biochemocké a hematologické vyšetření krve (hematologický analyzátor LaserCyte, biochemický analyzátor Idexx Catalyst Dx, analyzátor SnapShot Dx, laboratorní mikroskop), přístroje potřebné pro dentální péči (dentální rentgen s digitalizací snímků, zubní jednotka Profident Lumos vybavená zubním ultrazvukem a vysoko- i nízko- rychlostní zubní vrtačkou s LED osvětlením určená na čištění zubů, odstraňování zubního kamene a složitější zubní ošetření – můžete tak nechat odstranit třeba zubní kámen u psa).  

 

Pro narkózu slouží šetrná SAFETY+. Po operaci a zákrocích jsou pacienti umístěni do speciálních prostorů, které slouží k rychlejší rekonvalescenci. Zde jim je poskytována pečlivá pooperační péče.