Poslední a nejnovější koncept výuky dětí na školách vychází z poznatků, že děti se nejlépe učí přirozenou cestou: hraním, poznáváním, využíváním své přirozené kreativity a zvídavosti. Tento koncept je označován zkratkou STEAM a díky němu se děti s nadšením pustí do učení. Dopřejte dětem tuto radost s naším LEGO® Education 45345 SPIKE™ Essential, který je podpoří v učení.

Co je sada LEGO® SPIKE™ Essential?

Spousta barevných dílků na hraní včetně známých LEGO® kostek. Přesně 449. Všechny dílky jsou přizpůsobeny věku dětí, pro který jsou určeny. V tomto případě první stupeň základní školy. Naše LEGO® Education 45345 SPIKE™ Essential je součástí celého systému vzdělávání LEGO®, který podporuje žáky v získávání dovedností pomocí konceptu STEAM. Kromě zmíněných dílků a kostiček najdou děti v sadě čtyři minifigurky s vlastními osobnostmi, díky kterým se každý příběh, vymyšlený dětmi, vypráví. Tím se do příběhu vtáhnou všechny děti a společně se podílí na řešení problému. Na stejném principu je postavena také sada LEGO® Education 45678 SPIKE™ Prime Set.

Svoje vlastní výtvory navíc oživí s pomocí jednoduchého hardwaru intuitivním programováním, které vychází z oblíbeného jazyka Scratch a je založené na  ikonách a slovech. Čímž se už v nízkém věku seznamují s principy programování a možným využitím moderních technologií k řešení nejrůznějších problémů.

Sada obsahuje také chytrý hub se dvěma porty, dvěma malými motory, světelné mřížky, senzory barev a dobíjecí baterii s portem pro micro USB k nabíjení a připojení. Pro usnadnění a organizaci jsou všechny součásti uložené v praktickém a odolném boxu s barevnými přihrádkami. Samozřejmostí jsou i náhradní dílky. Učení bude díky SPIKE™ Essential děti prostě bavit. A nejen děti. Získávání vědomostí výukou v systému STEAM se zefektivní práce učitelů a v neposlední řadě i rodičů. Už žádné odmlouvání a výmluvy, děti se prostě budou do školy těšit.

LEGO® SPIKE™ Essential je mnohem víc než hraní

Podporujeme učitele v zavedení výuky dovedností STEAM. Poskytujeme ukázková videa a návody. Tipy na lekce. Sada LEGO® Education 45345 SPIKE™ Essential nabízí výukové hodiny vytvořené právě podle principů STEAM. Jsou rozděleny na 5 částí po 8 x 45 minutách. Ke každé vyučovací hodině poskytujeme učitelům podrobné plány lekcí online. Možností je rozšíření o výuku matematiky a jazyků.

Součástí sady je také vyčerpávající program profesního rozvoje. Uděláme prostě všechno proto, aby učitelé vedly svoje hodiny úspěšně a se sebedůvěrou. Aby nejen pro děti, ale i pro ně byl tento moderní koncept výuky především přínosem.