Žena, která říká, že si vlasy nemyla „už roky“, předvedla svou alternativní metodu, jak si udržovat vlasy pěkné a čisté, a pravděpodobně budete mít přesně stejnou přísadu ve své kuchyni. Podělila se o přísadu do skříňky, kterou používá místo šamponu a kondicionéru. Kelsi Giroux na TikToku pravidelně sdílí tipy pro zdraví a krásu se svými sledujícími s důrazem na vše přírodní a šetrné k životnímu prostředí. V nedávném videu Kelsi přiznala, že si ve skutečnosti nemyla vlasy „pár let“, a prohlásila, že produkt, který místo toho používá, je mnohem „levnější a šetrnější k životnímu prostředí“.

Zázračným přípravkem je jablečný ocet

Její klip ukazuje, jak Kelsi třepe sklenicí jablečného octa, produktu, který mnozí z nás používají při vaření, a odhaluje, že si ho smíchá s vodou, než si ho nalije na hlavu, a vmasíruje to všechno stejně jako šamponem. Kelsi, která vystupuje pod uživatelským jménem TikTok @kelsigiroux, řekla: „Miluji jablečný ocet, protože čistí vaše vlasy a pokožku hlavy, ale nezbavuje je, takže se mi vlasy opravdu moc nemastí.

„Ve skutečnosti zklidňuje pokožku hlavy a pomáhá redukovat lupy. Připadá mi to mnohem levnější a šetrnější k životnímu prostředí. To vše je ve srovnání s běžným šamponem a kondicionérem.“

Kelsi – která říká, že to dělá dvakrát týdně – si vetře svůj šetrný produkt do pokožky hlavy a poté vlasy „dobře opláchne“. Mnoho nadšenců péče o vlasy přísahá na tuto jednoduchou složku, o které se říká, že má uklidňující vlastnosti. Jak již dříve uvedl Cosmopolitan, přirozené antibakteriální a protiplísňové vlastnosti jablečného octa z něj činí účinný nástroj při řešení a prevenci kvasinek způsobujících lupy na pokožce hlavy.