Nejběžnější elektrická kola na dnešním trhu se pohybují řádově v hodnotě desítek tisíc korun. Pro některé je to opravdu mnoho peněz. Šikovní lidé však vědí, že si lze elektrokolo vyrobit i svépomocí. Jeden uživatel Redditu k tomu použil 20 let staré kolo a pračku.

Použitý bezkomutátorový stejnosměrný motor pračky

„Redditor“ Jimminecraftguy, který má za 2 roky získat titul elektrikáře, postavil skutečně svůj vlastní projekt. Poté, co vyndal bezkomutátorový stejnosměrný motor své pračky, umístil ho do středu rámu svého starého kola a připojil jeho hnací ústrojí k jednomu z předních převodníků. Tímto způsobem dokázal posílat výkon na zadní kolo, takže vše běželo hladce. To, co vidíte, je vyrobeno na zakázku , včetně držáků a elektroniky, samozřejmě kromě motoru.

Vyrobené elektrokolo může dosáhnout rychlosti kolem 110 km/h. Pokud se obáváte, že se pneumatiky unaví jako my, také prohlásil , že pneumatiky jsou v pořádku; nicméně se opotřebovávají a „mají tendenci ztrácet vzduch kvůli vysokému používání“. Také upravil kliku tak, aby zahrnovala volnoběžku, takže motor mohl pracovat bez otáčení pedálů. Níže můžete sledovat, jak jede na svém domácím elektrokole rychlostí 65 km/h.

Musí ještě udělat nějaká vylepšení

Inovátor také uvedl, že je připraven provést několik dalších vylepšení, jako jsou lepší baterie, než to bude moci označit za hotové. 

Další podrobnosti o pračce od jejího tvůrce;