Guru nemovitostí řekl, že když zbavujete svůj domov bakterií, je důležité myslet mimo zřejmá místa – jako jsou kuchyňské povrchy a podlahy. Odborník na domácnost se podělil o to, které oblasti a předměty v našich domovech obsahují nejvíce choroboplodných zárodků, a říká, že zanedbávání jejich čistoty by vám mohlo způsobit onemocnění. Můžete hádat, že je to záchod nebo kuchyňský koš, který je nejvíce zamořenou částí každého domova, ale odborník říká, že opravdu musíte myslet mimo zřejmá místa.

Na jaká místa myslet?

Existuje spousta věcí každodenní potřeby, o kterých si možná ani nemyslíte, že je musíte čistit, ale pokud je necháte bez spreje příliš dlouho, mohli byste mít rýmu, infekci krku nebo horečku. Terry Fisher z přední služby nákupu domů, We Buy Any Home, odhalil, kde jsou tato místa v mnoha domácnostech, a nabádá lidi, aby je pravidelněji čistili.

Řekl magazínu he Sun, že pokud se povrchu dotýkáte velmi často, zaslouží si pravidelné čištění.

„Tyto povrchy mohou poskytnout pěkný domov řadě bakterií, od zlatého stafylokoka a salmonely po E.coli a plísně,“ vysvětlil.

Nedávná zima způsobila několik sezónních onemocnění, takže je důležité začít efektivně uklízet každý kousek svého domova.

Zde jsou tedy Terryho nejlepší místa k čištění, která jsou často opomíjena.

Držák na zubní kartáček

Možná byste to nikdy nepovažovali za špinavé místo, protože si to spojujete s čištěním zubů, ale Terry říká, že tyto předměty mohou každý den zachytit bakterie ze splachovacího záchodu, takže pokud nějaký máte, je nejlepší čistit alespoň jednou týdně.

Počítačové klávesnice

Ať už používáte počítač k práci nebo k večernímu sledování Netflixu, pokud se denně dotýkáte klávesnice, existuje šance, že ji zoufale potřebuje vyčistit.

Většina z nás to možná nikdy neudělala, ale Terry řekl: „Nepravidelná dezinfekce našich klávesnic umožňuje, aby se choroboplodné zárodky a bakterie nadále hromadily a nové se také přenášely z našich prstů.“

Televizní ovladač

Toto je další, který můžete použít, aniž byste mrkli očním víčkem, ale pokud zapomenete setřít bakterie z tohoto předmětu, mohou se podle odborníka vytvořit a způsobit onemocnění.

Vypínače a zásuvky

Terry dodal: „Stejně jako jakýkoli jiný povrch v domácnosti, kterého se pravidelně dotýkáme, by měl být dezinfikován jednou týdně.“

Kuchyňské spotřebiče

Totéž platí pro varnou konvici a knoflíky a knoflíky na sporáku, troubě a mikrovlnné troubě. Možná by vás nikdy nenapadlo, že musíte vyčistit všechny tyto menší předměty, ale Terry vysvětlil, že zanedbání toho alespoň jednou týdně může poškodit vaše zdraví.