Kvalitní spánek je pro naše tělo velice důležitý. Jedním z faktorů, které jej ovlivní, je kvalitní matrace. Na co se zaměřit při jejím výběru? Jedná se o materiál a tvrdost matrace.

Tvrdost matrace

Tu volte především podle dvou parametrů – podle polohy při spánku a podle vaší hmotnosti.

Tvrdost matrace podle polohy při spánku

Spíte-li na zádech, pak je vaše poloha rovnoměrná. Můžete si vybrat matraci jakékoli tvrdosti, ideální je však tvrdší, neboť dokonale podepře vaše tělo a především páteř.

Pokud spíte nejvíce na boku, dochází k zatěžování pouze malé části matrace. Sáhněte do nabídky matrací měkčích nebo středně tvrdých. Ty se dobře přizpůsobí vašemu tělu.

Jestliže je vaše oblíbená spánková poloha na břiše, volte matrace středně tvrdé nebo tvrdé. Jen takové poskytnout dobrou oporu vaší páteři.

Tvrdost matrace podle hmotnosti

Osoby s nižší hmotností si mohou pořídit matrace spíše měkčí. Lidé s vyšší hmotností by měli uvažovat o matraci tvrdší. Ta poskytuje tělu během spánku lepší oporu.

Matrace podle materiálu

V nabídce naleznete také různé materiály:

Pružinové matrace se dobře přizpůsobí tělu. Jsou dokonale prodyšné a řadí se do kategorie měkčích modelů.

Taštičková matrace je vylepšená varianta matrace pružinové. Každá pružina má svoje pouzdro – taštičku. Díky tomu se snáze rozloží váha těla.

Pěnová matrace se vyrábí z několika různých druhů pěny. Každá má jiné vlastnosti. Díky tomu si může vybrat každý.

Matrace do postýlky

Dětská matrace do postýlky představuje základ každé dětské výbavy. Výběr vhdného typu matrace představuje klíč k dětskému zdraví. Dětský spánek je velice důležitý pro správný dětský vývoj. Vzhledem k tomu, že dětské tělo prochází neustálým vývojem, je potřeba mu připravit vhodné podmínky i během spánku. Společnost PURTEX nabízí dětské matrace vyrobené z certifikovaných a kvalitních druhů materiálů.