Vaky pod očima trpí v posledních letech stále více lidí. Přibývající stres, věk í nedostatek spánku jsou hlavní příčinou problémů, jenže v dnešní uspěchané době je velice těžké mít čas i na kvalitní odpočinek a spánek. V některých případech se tak nelze obejít bez operace očních víček.

Plastika víček s rychlým procesem hojení

Operace očních víček je s největší pravděpodobností to nejlepší řešení. Po takovémto zákroku totiž budete vypadat opět čerstvě, zdravě a odpočatě. To lidem dokáže zvednout sebevědomí a budou se cítit dobře nejen doma a mezi svými nejbližšími, ale i v práci, kde to může dopomoct i k lepšímu jednání s kolegy a nadřízenými a k lepším vztahům na pracovišti

Průběh zákroku

Zákrok je poměrně jednoduchý, a tak se operace očních víček obejde i bez anestezie. Podány jsou pacientům pouze léky, které snižují krvácivost a je provedena lokální anestezie. Poté již přichází plastický chirurg, jenž odstraní povislou kůži s tukovými váčky a vše pečlivě zašije. Chvíli po zákroku můžete jet domu, ale i TAK se doporučuje mít doprovod. Nutno podotknout že zákrok je prakticky bezbolestný.

Proces hojení

Pooperační hojení je velice individuální proces a tak může zabrat od pár dní až po několik týdnů. Záleží pouze na našem těle, jak se s tím popasuje. Zejména v prvních dnech se mohou kolem zašitých ran objevovat drobné modřinky a otoky, které však postupně začnou ustupovat, až zmizí úplně. V rámci pooperačního procesu platí zákaz sportovaní a jiných náročných činností, které by mohly poškodit stehy, o jejíž délce rozhodne ošetřující lékař.  Po následné kontrole a vytažení stehů bude operace očních víček považována za úspěšně dokončenou.

Jak vidíte, není to nic náročného a rozhodně se není čeho obávat, ba naopak. Je to něco, co vás může posunout vpřed.